מה התוצאות?

תוצאות בשטח

היות וההורים  עורכים את מסעם הפנימי לצד זה של ילדיהם, אנו רואים תהליכים של הפריה הדדית ובניה משותפת.

במפגשים אשר התקיימו במהלך החודשים האחרונים הורים ומחנכים העידו על שינויים בהתנהגותם של הילדים. היו עדויות ליותר "שקט פנימי", פחות יוזמות למריבות, שיפור בריכוז, ובחלק מהילדים אף שיפור במוטיבציה במסגרת הלימודית.ילדים שלא ידעו להתמודד עם רגשותיהם ונהגו להתפרץ-קבלו מילים ודרך להביע את עצמם בצורה הולמת ואפקטיבית.ילדים שסבלו מחרדה חברתית מצאו דרכים להרגיע את עצמם ולהבין טוב יותר סיטואציות חברתיות וכיצד לנהוג בהם.

אימהות ואבות העידו שפינו יותר זמן לטיפול בעצמם- וכתוצאה מכך הרגישו נינוחים ושמחים  יותר. הורים מודעים לצרכים שלהם, מוצאים עצמם קשובים ונוכחים יותר בשיח הביתי. הורים קבלו כלים לווסת את הרגשות שלהם ולא ל"התערבב" עם התרחשויות .הורים למדו מה הם שלבי ההתפתחות של ילדיהם וכיצד להנחות ולהדריך אותם בתקיפות ובאדיבות להתנהגויות הולמות.

ילדים שיצאו אתנו לטבע, וגילו יכולות שלא ידעו שהיו קיימים בהם, והתנסו במגוון החומרים המעצימים, מצאו פורקן לאנרגיות, ומפגש חדש  ומרענן עם עצמם, מכיוונים שעוד לא הכירו כלל. הילדים גילו ארגז כלים לחיים  להבנת עצמם וסביבתם, של יותר שיתוף פעולה, והבנת הזולת -דבר שגרר אתו יותר סיפוק ותחושת מסוגלות.

ההשפעה על מערכות היחסים לא איחרה לבוא. 

הורים שלמדו להתבונן על המציאות המאתגרת דרך תובנות חדשות זכו ליותר תקשורת, שמחה ונחת עם ילדיהם. הורים וילדים שיצרו פסק זמן מקצב חייהם ויצאו למפגשי טבע ומוזיקה עם ילדיהם, חזרו לביתם עם משאבים חדשים של שמחה וקשר והבנה מחודשת באשר למטרות חייהם וסגנון החיים שהם מבקשים לנהל.