תוכנית למניעת אלימות "נוער מנווט"

תכנית "נוער מנווט "היא תכנית ייחודית המשלבת התפתחות אישית עם הרחבת עולם התוכן של הנער החרדי, והעצמת יכולותיו בממשק המרתק שבטבע.
מטרת התכנית היא לאפשר לנער לגלות כוחות נפש שלא הכיר,לסייע בעדו להגשמת ערכיו,ולעמוד מול האתגרים של העתיד.

התכנית נותנת מענה למכלול רחב של קשיים בהם נפגש הנער,מנושאים של לחץ חברתי,ניהול שיח הולם ותקשורת ללא אלימות,ועד למורכבויות בדינאמיקה המשפחתית באמצעות כלים "לניווט" אשר ניתנים לו באמצעות חוויית ניווט בטבע,תוך אינטראקציה משמעותית עם חבריו לקבוצה,הדורשים מהנער, ויסות רגשי, מיומנויות תקשורת ומיומנויות, גישור. היות ולא ניתן להפריד את ההתפתחות של הנער מהמקום ממנו הוא מגיע, ואף חוזר תמיד, אנו רואים את ההורים כחלק בלתי נפרד מהתכנית.
רוב הקשיים של ההורים מול המתבגרים נובעים מחוסר במידע על עולמם,חוסר הבנה בעניין תפיסתם את העולם, והקשיים איתם הם מתמודדים.

אנו רואים את כל שלבי הליווי של הורים את ילדיהם כמסע של התפתחות אישית, וכבכל מסע,רצוי חברים טובים לדרך ומדריך מיומן ומנוסה.אנו מבקשים במסע זה ליצור מקום לתובנות חדשות לנערים והוריהם,תוך חוויות מהנות ועצמותיות אשר ישמשו עוגנים למידע החדש שרכשו, ודרכם יוטמעו החומרים לתוך חייהם.
אנו מקווים לצייד אותם במיומנויות הנדרשות על מנת לצלוח את הדרך המורכבת לעבר בגרות,מתוך אהבה, הבנה, והעמקת היכולות וההתפתחות האישיות הורים ונערים כאחד, בחינת "והשיב לב אבות על בנים, ולב בנים על אבותם."

סדנת נוער מנווט